Červenec 2011

Which way to Advík?

28. července 2011 v 13:46 | Hisshi |  Otakuismus
Tak děcka, odjíždím se svým poněkud zaprášeným a malým kufrem na kolečkách - směr Advík. Snad se neztratím (pro jistotu jsem si vytiskla mapu) a ty čtyři dny přežiju bez úhony. Určitě očekávejte report, moje osoba bude oxidovat převážně na Lolita linii (ale nepoznáte mě, páč jedu anonymně >:D). Takže já jdu nakoupit zásobu Ice Caffe a padám na vlak! :)


Hisshi

Nemám dotykovej mobil.

25. července 2011 v 21:06 | Hisshi |  Ona sama
Pamatujete ty doby, kdy mít véčko byl hroznej luxus a kdo neměl Quadra Pop, jakoby nebyl? Dnes jsem zavítala do obchodu s mobily a nestačila se divit. Mobil, který byl před rokem výkřikem poslední módy tu měli za necelý 2 000 a můj bývalý, ten se už snad ani nevyrábí.

Nevěřím dotykovým mobilům. Nebaví mě šmatat na už tak umatlaný displej, nepřijde mi to moc praktické...snad jen ty hry. Občas probudím dítě v sobě, vyžadoním dotykáč od ségry a jedu závody s auty. Ha ha.

Dnes jsem si koupila nový mobil. Nemá dotykový displej, nemá nic než ten Quadra Pop a jediné, co umí, je přehrávání hudby. A kvůli tomu jsem si ho vlastně kupovala.

Dotykové mobily mi nevěří. Celkově elektronika mi nevěří. Posledně jsem utopila mobil a zničila foťák. Jsem masový vrah elektroniky. Tenhle mobil snad se mnou chvilku přežije. Má tvrdou skořápku, ale já ho hajzla dostanu.

Tady je Jeho krvavé veličenstvo:


Možná vypadá trochu směšně a zastarale, ale Johny Rotten v něm zní krásně. A to mi stačí.

Proplouváme vesmírem homosexuálna - Prolog

15. července 2011 v 22:51 | Hisshi |  Kulturně
Možná je na čase vás seznámit s mým dalším velkým koníčkem - filmy s homosexuální tématikou. Což může znít takhle narovinu dost podivně, ale nechte mě to vysvětlit. Začalo to již v mém raném věku, kdy jsem žila jenom a jenom pro yaoi, pro které jsem ostatně měla v plánu i umřít. No, plány se změnili a já dnes yaoi nesleduji, jen občas (jednou za sto let) si přečtu nějakou mangu (a ta mě ještě musí zaujmout). Tudíž tohle období již mám úspěšně za sebou. A z tohoto období jsem si odnesla moji víru pro hlubokou lásku a filmy o homosexualitě. Tyto filmy mají své kouzlo. A že já na ně narážím opravdu často, málokdo má takové štěstí, že když zapne televizi zrovna dávají francouzský film o gayích. Mě se to stalo dvakrát.

V rubrice s poněkud podivným, možné nesmyslným názvem "Proplouváme vesmírem homosexuálna" vám chci představit věci, které mě zaujaly (ať se jedná o film, knihu, seriál, událost) a můžou nadchnout i vás.

Teďka zrovna odjíždím na nějakou dobu na tábor, následuje ho Advík a poté...no, možná jsem si ukousla moc velké sousto. Každopádně chystám článek o třech filmech, které jsou podle mě úžasné a dost mě ovlivnily - Zkrocená hora, Úplné zatmění a Maurice. Pokud znáte, jste na tom dobře. Pokud jste viděli, jste na tom úžasně. A pokud ne, počkejte si na další článek.

Vaše Hisshi

Ušlo to.

14. července 2011 v 20:51 | Hisshi |  Kulturně
Právě tato slova mě napadají po zhlédnutí druhé poloviny posledního dílu Harryho Pottera. How sad.

Tumblr_loa4bzqtxv1qbgaido1_500_large

Od tohohle filmu jsem hodně očekávala a na premiéru se těšila. Byla jsem nervní, nechtěla jsem, aby to skončilo. Situace ale přestala být napjatá hned potom, co se mi podařilo vylít si do tašky ovocný jogurt (aneb takhle se pašuje jídlo z McDonald's). Od té doby jsem měla na tváři značně přiblblý úsměv a ten mi zůstal až do konce filmu. Slzičku jsem uronila u mrtvoly Freda (jehož smrt tedy pěkně odbyli) a u flashbacků do Snapeova života. A u titulků. Potom, bohužel, moje dobré rozpoložení vystřídalo špatné.

Do you know your anime?

10. července 2011 v 20:08 | Hisshi |  Otakuismus

Poupée Timeline

10. července 2011 v 18:58 | Hisshi |  Fashion maniac
Ze začátku bych ráda podotkla, že na poupée nechodím tak často. Ráda bych (přece jenom 500 je 500), ale pokaždé na tu moji chudinku zapomenu. A neumím šetřit. Takže žádné úchvatné loli kousky nečekejte, spíš nudné a obyčejné hadry v děsivých kombinacích. Poupée mám od Ledna 2010, až doteď. Měla jsem sice několikaměsíčná pauzu, ale vrátila jsem se a to je hlavní!
Za tu dobu jsem jednou změnila účes a dvakrát barvu (na to jsem úchyl :D) nehledě na to, kolik mě to stálo. Takže přejdu rovnou k mé poupée. Omluvte prosím hrozné kombinace, můžete si zalamentovat v komentářích :)
Lolita and Music - yay! Anime - wut?!

9. července 2011 v 21:52 | Hisshi |  Otakuismus
Takhle bych se vyjádřila k letošnímu programu Advíku. Jak už jsem psala, mám koupené všechny 4 dny a všechny noci. Nedávno zveřejnili program a já musím říct - super! Našla jsem tam celkem dost přednášek, které mě opravdu zajímají a myslím, že se tam nudit rozhodně nebudu. Mám v plánu hlavně otravovat na Lolita linii a A-music linii, přednášce o K-popu, nějaká ta Hetalie...no, jak říkám - prostě super! Na druhou stranu, když se na to kouknu z pohledu mě jako otaku, tak ten program really SUCKS. Moje kamarádka, co miluje anime a kvůli tomu jede na Advík byla dost zklamaná a já s ní souhlasím. Advík je letos o anime chudší - promítání z Animaxu, přednášky o anime většinou pouze Shoujo-ai, Bl a nebo Ecci. Na to, že to má být Anime Dance víkend vidím až moc málo anime...
Což je ale pro mě dobře! Takže juchuchuůůů...

Nemůžu se už ani dočkat! :)

Takumi_usui_by_caahkuran-d3iie4a_large

Festival Fantazie 2011 - 1.7.

9. července 2011 v 21:40 | Hisshi |  Kulturně
Stejně jako minulý rok, i letos jsem vyrazila na tento největší a nejpromakanější festival fantastiky v České Republice. I letos jsem festival navštívila jen jeden den - skutečně bych ráda pobyla na FF déle, ale peníze jsem chtěla ušetřit na Advík, kde budu celé 4 dny. Takže tady jsem - s reportem a devíti-denním zpoždením. Omlouvám se, ale letos nemám žádné fotky - tak tenhle report zkusím proložit fotkami z minulého ročníku (které taky nejsou moje :DTam bude mrtvol...ha ha.

3. července 2011 v 21:28 | Hisshi |  Výkřiky
Jdu na premiéru poslední části Pottera. Jdeme na 3D s dabingem. Dabing sucks. 3D sucks. Ale já to přežiju. Jde tu přece o Harryho!
Pamatuji se, jak jsem dostala svou první VHSku. Byl to kámen mudrců. Nothing changed. Snad jen to, že tehdy se mi líbil Harry a teď spíš táhnu k jiným typům. K těm evil. Jen ten Brumbál bude mojí láskou navždy.

X_74627f0c_large

Let Dai

2. července 2011 v 21:45 | Hisshi |  Otakuismus
V životě jsem se setkala s hromadou příšerných boys love mang bez originální zápletky, s nudným příběhem - tvz. "na jedno použití". Jsou to ty mangy, které si po večerech čteme, jen abychom si zlepšili náladu a trochu osladili den. V tomto případě platí, že kvantita neznamená kvalitu. Pak je tu i druhá kategorie boys love mang a to jsou ty krásné kousky, které v nás něco zanechají (většinou hodně posmrkaných kapesníčků a týdenní deprese). Můžu jmenovat například Boys Next Door od Kaori Yuki nebo mnoho mang od Nakamury Asumiko. V této kategorii má čestné místo i Let Dai - manhwa s opravdu silným příběhem a moje srdcovka.

http://1.bp.blogspot.com/_bcJclqdJnNo/SGUMDlVLhGI/AAAAAAAABIA/U5t65sCWCMw/s320/jaehee,+dai_otoceni+zady.JPG

Líné dny

2. července 2011 v 18:20 | Hisshi |  Výkřiky
Znáte takové ty dny, co se vlečou? Dny, ve kterých nedokážete dělat nic jiného než přežívat? Dnešek je líný. Ležím v posteli a kombinuji Terryho Pratchetta a Sex ve městě stejně snadno jako arašídy a buchtu s rozinkami. Zírám do jahodové Jogobelly. Nenávidím se. Ale dnes už nic nezvládnu. Nezvládnu vstát z postele a tak jen doufám, že nastane zítřek a vše bude jako dřív.
Jsou líné dny nebo líní lidé?

Tumblr_lloqcyghay1qdrp9io1_400_large