Festival Fantazie 2011 - 1.7.

9. července 2011 v 21:40 | Hisshi |  Kulturně
Stejně jako minulý rok, i letos jsem vyrazila na tento největší a nejpromakanější festival fantastiky v České Republice. I letos jsem festival navštívila jen jeden den - skutečně bych ráda pobyla na FF déle, ale peníze jsem chtěla ušetřit na Advík, kde budu celé 4 dny. Takže tady jsem - s reportem a devíti-denním zpoždením. Omlouvám se, ale letos nemám žádné fotky - tak tenhle report zkusím proložit fotkami z minulého ročníku (které taky nejsou moje :D
Neměla jsem na to vstávat tak brzy, abych do Chotěboře dorazila v 9 (tehdy začínal program), naopak, teprve v devět hodin jsme vyrazily z toho malého nejmenovaného městečka, kde bydlím. Jela jsem v doprovodu dvou kamarádek a mladší sestry. Úspěšně jsme proklouzly všemi dopravními zácpami a dostaly se přímo na recepci Festivalu Fantazie. Zde jsme zaplatily lístky a začaly plánovat kam půjdeme.

První a jasnou volbou byla přednáška o seriálu How I Met Your Mother ve dvanáct. Byla to skvělá přednáška se spoustou zajímavých scén, přednášející bylo dobře rozumět a vystřižené scény byly LEGEN-wait fot it-DARY! :) Po přednášce jsme měly čas na rozkoukání a oběd. Obědvaly jsme v restauraci Panský Dvůr na Chotěbořském náměstí, kde jsme potom byly i na večeři. Pokud se přístě do Chotěboře chystáte, tuhle restauraci doporučuji, vaří zde opravdu dobře! Po obědě jsme čas trávily v herní místnosti, zkoušením všemožných her (třeba závody s auty, snowboard apod.) a skákáním na DDR - to jsme se dost předvedly jako jediné osoby, které s tím uměly! :D
Od pěti jsem potom navštívila přednášku Seriálová Británia 2010/11, která byla docela zmatená, ale svůj účel splnila - vím na co budu koukat nejmíň rok dopředu! A Sherlocka si už vážně musím stáhnout.

Už se docela stmívalo, tak jsme si nakoupily věci a vydaly se na poslední dvě přednášky. První byla přednáška o Naně, kterou musím opravdu pochválit - na to, jak málo tam bylo lidí a že Nanu vlastně viděli jen dva lidé z celé místnosti (já a nějaká další slečna), to přednášející odpřednášela přímo výborně, skvěle zvolila ukázky a ta prezentace mě grafickou stránkou a přehledností přímo odrovnala! Takže za Nanu tleskám.Druhá přednáška byla dost odvážná, s názvem Jak se ze mě nestal otaku přilákala otaku docela dost. Náplní přednášky bylo převážně vtipkování na téma "Jak zabijeme přednášející" a dělání si srandu z otaku. No...byla to skutečně zajímavá zkušenost.

Letošní FF jsem užila o dost víc než minulý rok, ale to je spíše mnou než samotným festivalem. Moc se mi líbilo, jak to bylo celé vyřešené - organizace FF je vždy perfektní. Prodávali tam figurky, komiksy, hrníčky. knihy. mangy, dvd - prostě úplně všechno, co si fanoušek fantastiky může přát. Já jsem přivezla první komiks Sandmana - Preludia a Nokturna, kterým jsem naprosto nadšená. Ale o tom se rozepíšu snad v jiném článku.

Jestli jste někdy váhali na tím, zda jet nebo nejet na Festival Fantazie a nejeli jste, opravdu nevím, kam jste dali mozek :D Mě FF nikdy nezklamal a určitě nezklame ani vás. Já pojedu příští rok určitě a tentokrát snad i na víc dní!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Metzger Metzger | 9. července 2011 v 22:01 | Reagovat

Jojo, bylo to moc super. Taky jsme se zúčastila a příští rok se účastním znovu a ráda! :)
Jinak pěkný blog a přeju hodně zdarů! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama