Let Dai

2. července 2011 v 21:45 | Hisshi |  Otakuismus
V životě jsem se setkala s hromadou příšerných boys love mang bez originální zápletky, s nudným příběhem - tvz. "na jedno použití". Jsou to ty mangy, které si po večerech čteme, jen abychom si zlepšili náladu a trochu osladili den. V tomto případě platí, že kvantita neznamená kvalitu. Pak je tu i druhá kategorie boys love mang a to jsou ty krásné kousky, které v nás něco zanechají (většinou hodně posmrkaných kapesníčků a týdenní deprese). Můžu jmenovat například Boys Next Door od Kaori Yuki nebo mnoho mang od Nakamury Asumiko. V této kategorii má čestné místo i Let Dai - manhwa s opravdu silným příběhem a moje srdcovka.

http://1.bp.blogspot.com/_bcJclqdJnNo/SGUMDlVLhGI/AAAAAAAABIA/U5t65sCWCMw/s320/jaehee,+dai_otoceni+zady.JPG


Let Dai se odehrává ve školním prostředí jedné z korejských středních škol a hlavním hrdinou je mladý chlapec Jaehee. Jaehee je takový ten prototyp hodného a vzorného hocha, a proto, když jednoho dne uvidí jak dívku obtěžuje gang chuligánů, nebojí se riskovat svůj život. Naštěstí povyk uslyší nějací lidé a přiběhnou mu na pomoc. To ale rozhodně není konec. Vůdce tohoto gangu - Dai si nenechá nic takového líbit, a proto si Jaeheeho jeho gang najde a dost surově zmlátí. Během toho se mezi Jaeheem a Daiem něco stane, přeskočí mezi nimi jiskra a oni poznají, že k sobě patří. Jejich láska je naprosto neobvyklá, sami nemohou uvěřit tomu co se stalo a svoji lásku berou téměř jako něco nadpozemského, něco nad lidské chápání. Jenže tahle manga není jen tlachání o krásné lásce. Jaeheeho přítelkyně Eunhyung byla znásilněna členy Daiova gangu a Dai (ikdyž mohl) tomu vůbec nezabránil. A Yooneun (dívka, kterou Jaehee na začátku zachránil) se do Jaeheeho bláznivě zamiluje.

http://i207.photobucket.com/albums/bb233/memnoch_album/Let_Dai_.jpg

Let Dai není jen manga o životě. Za celých 15 volume se toho odehraje hrozně moc a nečekaných zvratů není málo. Zaručuji Vám, že u Let Daie si pobrečíte, zasmějete se a nejednou budete mít zvláštní pocit. Charaktery si zamilujete a to bez ohledu na pohlaví nebo chování. Autorka dala všem postavám dost velký prostor a z realističnosti jejich životních příběhů mě nejednou mrazilo.

Těch patnáct volume jsem přelouskala za pár dní, tehdy jsem snad ani nepila, nejedla - jen četla. Tahle manga mě doslova pohltila. A pro mě překonala i Boys Next Door od mé milované Kaori Yuki. Let Dai je manhwa, kterou bych ráda měla kompletní (zatím mám jen dvě volume). Můžu znít jako magor, ale Let Dai mě prostě dostal. A myslím, že určitě dostane i vás.

http://2.bp.blogspot.com/_Qhj3OzXUo9E/R8VCnnWAOFI/AAAAAAAAAD8/0RrS9U2VWFo/s1600/let_dai_3.jpg

Odkazy:

Skvělá recenze a český překlad prvních dvou volume: http://gladness-san.blogspot.com/2008/01/let-dai.html
Všechny volume ke stažení anglicky: http://www.mangatraders.com/manga/series/2336

Přeji příjemné čtení!

Hisshi

http://static.diary.ru/userdir/5/3/1/0/53101/24906206.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Isaaca Isaaca | E-mail | Web | 3. července 2011 v 8:51 | Reagovat

To už jsem četla asi vlasetně třikrát. Poprvé to bylo takové hala bala :D a podruhé jsem se na děj víc soustředila. Ono Let Dai má něco do sebe, ale člověk se musí soustředit a začíst (aspoň podle mě).  :) A to potřetí bylo už jen, že jsem se k tomu chtěla vrátit.

Osobně mám moc ráda korejský manwhy. :)

2 RobertRaK RobertRaK | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 16:32 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/dans-quel-pays-le-cialis-est-en-vente-libre/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/dans-quel-pays-le-cialis-est-en-vente-libre/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama