Srpen 2011

Přesun!

29. srpna 2011 v 21:06 | Hisshi |  Ona sama
Jelikož mě blog.cz poslední dobou nehorázně štve a blogspot mi nefunguje, přesunula jsem se opět na mé oblíbené Píše.cz.


Báj báj Blogu.cz.

Mluvíme tu o mé úchylce na muže v sukni?

7. srpna 2011 v 13:44 | Hisshi |  Černá díra
Nebo spíš na jednoho Skota. Mluvíme tu o Jamesi McAvoyovi, úžasnému muži, 32 let, 170 centimetrů, ženatý (>.<), s malým synem. To on stvárnil roli Xaviera v nových X-menech (pro vás: must see!), což pro mě byla jeho osudová role. Do té doby jsem totiž neměla ani šajna, kdo to je. Mám ráda jeho sebevědomí, jeho vtipy a úúúúžasný skotský přízvuk. Nepleťte si to, tohle není informační článek. Muhehehe...tohle je článek výhradně slintací.


Zvláštním faktem je, že 9 z 10 tázaných žen mi řeklo, že Jimmy není hezkej ani sexy. Já říkám: Ať se svým názorem třeba udáví, já ho miluju!


Dir en Grey - Different Sense

5. srpna 2011 v 23:38 | Hisshi |  Do you speak music?
Po Lotusu se vrátil Kyo s vlasama a úžasným songem a klipem. Different Sense se mi fakt líbí, připomíná mi ty "starší" Diru a Uroboros. Právě klip (konečně zase trochu extravagantní) mi tolik připomíná časy Oscure a Saku. Dost zmatený popis, ale v půl dvanáctý ode mě neočekávejte nic lepšího.


Někdy se vzbudíš. Někdy spadneš a zabiješ se. A někdy se z pádu stane let.

3. srpna 2011 v 22:34 | Hisshi |  Černá díra

"Sandman Neila Gaimana je tou nejnápaditější a nejuhrančivější komiksovou sérií. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy i deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech. Elegantně míchá svět moderních mýtů a temné fantasy."

Americký komiks jsem nikdy příliš nemilovala (max. tak Emily the Strange). Jejich ideály superhrdinů a naivní příběhy, ve kterých dobro vždy vítězí mě (jako cynika) rozesmívaly. A navíc, já vždy u jakéhokoliv díla, ať se jedná o obraz, knihu nebo o komiks, hledám vyjímečnost a originalitu. Když něco kupuji, potřebuju jistotu, že jsem peníze investovala dobře. Kniha, která mě rychle omrzí pro mě nemá žádnou cenu. Rychle mě znudí a snažím se jí prodat.

Asi jsem náročný čtenář. Ale tohle zjištění není důvodem, proč sem vypisuji všechny tyhle věci. Chci tím jen poukázat, že je jen velice málo děl, co mě dokážou tak nadchnout. Ale když to dokáží...je to láska na celý život. Mluvím tu o Obrazu Doriana Graye, o Alence v Říši Divů, Zeměploše a o Sandmanovi.


Těch deset mých...

2. srpna 2011 v 0:37 | Hisshi |  Ona sama
Je půlnoc a já se nudím. Tenhle článek má ale hlubší důvod než nudu. V poslední době jsem se začala ztrácet ve svých zájmech. A proto jsem se rozhodla si je pěkně shrnout na jednu hromádku, všech 10 věcí, bez kterých si život...dokážu představit, ale byl by poněkud chudší. Here we go...
Vím, že ten nápis asi těžko něco znamená...ale vypadá to tak hezky!