Někdy se vzbudíš. Někdy spadneš a zabiješ se. A někdy se z pádu stane let.

3. srpna 2011 v 22:34 | Hisshi |  Černá díra

"Sandman Neila Gaimana je tou nejnápaditější a nejuhrančivější komiksovou sérií. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy i deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech. Elegantně míchá svět moderních mýtů a temné fantasy."

Americký komiks jsem nikdy příliš nemilovala (max. tak Emily the Strange). Jejich ideály superhrdinů a naivní příběhy, ve kterých dobro vždy vítězí mě (jako cynika) rozesmívaly. A navíc, já vždy u jakéhokoliv díla, ať se jedná o obraz, knihu nebo o komiks, hledám vyjímečnost a originalitu. Když něco kupuji, potřebuju jistotu, že jsem peníze investovala dobře. Kniha, která mě rychle omrzí pro mě nemá žádnou cenu. Rychle mě znudí a snažím se jí prodat.

Asi jsem náročný čtenář. Ale tohle zjištění není důvodem, proč sem vypisuji všechny tyhle věci. Chci tím jen poukázat, že je jen velice málo děl, co mě dokážou tak nadchnout. Ale když to dokáží...je to láska na celý život. Mluvím tu o Obrazu Doriana Graye, o Alence v Říši Divů, Zeměploše a o Sandmanovi.Už ten žánr - urban fantasy - je mi velice blízký. A představa hrdiny, který děj neurčuje, ale spíš jen občas vstoupí a zamotá nám hlavu je ideální. Nemám ráda jednostrané dobré "hrdiny". Sandman není člověk, ale jeho chování vám bude sympatičtější než všichni lidé v příběhu. Je spravedlivý, moudrý, ale stále mladší bráška Smrti.

A pak jsou tu Věční. Sedm bytostí, kteří mě naprosto fascinují. Jen Gaiman dokázal zobrazit tak dokonalé Zoufalství, Osud, Sen, Smrt, Zkázu, Touhu i nejmladší Delirium. Když čtete Sandmana, máte pocit, jakoby Gaiman pochopil svět, který je v Sandmanovi tak skutečný, až je vlastně jen snem.

http://www.therealstevegray.com/wp-content/uploads/endless-family.jpg

Tohle není recenze, tohle je jen výpis mých myšlenek. Protože tohle dílo mě doopravdy zaujalo. A myslím, že by zaujalo i vás. Cena není tak hrozná, Sandman stojí rozhodně víc než ty čtyři stovky. Já mám pouze dva (z celkových jedenácti - některé u nás ještě nevyšly) díly, což je dost ubohé...ale časem jich bude víc.

Na kresbě Sandmana se podílelo hodně lidí, každý díl kreslil někdo jiný - někdy jsou díly černobílé, někdy barevné - vždy jsou ale krásné. Sandman se vám bude líbit. A pokud jste osoby alespoň trochu podivné jako já, budete ho milovat.

http://3.bp.blogspot.com/_TPDH-ewisJw/SNTzmFX8JlI/AAAAAAAAAXA/pcaVfZfCLOA/s400/sandman.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nerianna nerianna | E-mail | Web | 28. srpna 2011 v 21:29 | Reagovat

Zdravím a přeji pěknou libovolnou denní dobu;)
pročpak píši..při hledání obrázků Sandmana(můj velmi oblíbený komiks) jsem narazila na tento článek;)
právě dnes jsem na facebooku založila stránku pro české fanoušky Sandmana tak mě napadlojestli se nechcš přidat?
Chápou že ne každý má pochopení pro facebook ale uvítala bych další fandy..;)
tu je odkaz
http://www.facebook.com/pages/Sandman/254635834569912

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 3:48 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama