Kulturně

Proplouváme vesmírem homosexuálna - Prolog

15. července 2011 v 22:51 | Hisshi
Možná je na čase vás seznámit s mým dalším velkým koníčkem - filmy s homosexuální tématikou. Což může znít takhle narovinu dost podivně, ale nechte mě to vysvětlit. Začalo to již v mém raném věku, kdy jsem žila jenom a jenom pro yaoi, pro které jsem ostatně měla v plánu i umřít. No, plány se změnili a já dnes yaoi nesleduji, jen občas (jednou za sto let) si přečtu nějakou mangu (a ta mě ještě musí zaujmout). Tudíž tohle období již mám úspěšně za sebou. A z tohoto období jsem si odnesla moji víru pro hlubokou lásku a filmy o homosexualitě. Tyto filmy mají své kouzlo. A že já na ně narážím opravdu často, málokdo má takové štěstí, že když zapne televizi zrovna dávají francouzský film o gayích. Mě se to stalo dvakrát.

V rubrice s poněkud podivným, možné nesmyslným názvem "Proplouváme vesmírem homosexuálna" vám chci představit věci, které mě zaujaly (ať se jedná o film, knihu, seriál, událost) a můžou nadchnout i vás.

Teďka zrovna odjíždím na nějakou dobu na tábor, následuje ho Advík a poté...no, možná jsem si ukousla moc velké sousto. Každopádně chystám článek o třech filmech, které jsou podle mě úžasné a dost mě ovlivnily - Zkrocená hora, Úplné zatmění a Maurice. Pokud znáte, jste na tom dobře. Pokud jste viděli, jste na tom úžasně. A pokud ne, počkejte si na další článek.

Vaše Hisshi

Ušlo to.

14. července 2011 v 20:51 | Hisshi
Právě tato slova mě napadají po zhlédnutí druhé poloviny posledního dílu Harryho Pottera. How sad.

Tumblr_loa4bzqtxv1qbgaido1_500_large

Od tohohle filmu jsem hodně očekávala a na premiéru se těšila. Byla jsem nervní, nechtěla jsem, aby to skončilo. Situace ale přestala být napjatá hned potom, co se mi podařilo vylít si do tašky ovocný jogurt (aneb takhle se pašuje jídlo z McDonald's). Od té doby jsem měla na tváři značně přiblblý úsměv a ten mi zůstal až do konce filmu. Slzičku jsem uronila u mrtvoly Freda (jehož smrt tedy pěkně odbyli) a u flashbacků do Snapeova života. A u titulků. Potom, bohužel, moje dobré rozpoložení vystřídalo špatné.

Festival Fantazie 2011 - 1.7.

9. července 2011 v 21:40 | Hisshi
Stejně jako minulý rok, i letos jsem vyrazila na tento největší a nejpromakanější festival fantastiky v České Republice. I letos jsem festival navštívila jen jeden den - skutečně bych ráda pobyla na FF déle, ale peníze jsem chtěla ušetřit na Advík, kde budu celé 4 dny. Takže tady jsem - s reportem a devíti-denním zpoždením. Omlouvám se, ale letos nemám žádné fotky - tak tenhle report zkusím proložit fotkami z minulého ročníku (které taky nejsou moje :D


 
 

Reklama